Munkahelyi mozgás

Manapság a munkavállalók sok problémával találják szemben magukat a munkahelyükön. Számos kihívással kell megküzdeniük, melyek fizikálisan és szellemileg is megterheli őket. Az ülő életmód egyre nagyobb szerepet kapott az emberek életében és a munkahelyeken. A számítógépek előtt, szalagok és gépek mellett töltik napjaikat, valamint kerékpár helyett többnyire autóval vagy tömegközlekedéssel járnak dolgozni. Nehéz megtalálni az egyensúlyt a munka és az egészséges életmód között.

Külföldön már elterjedt módszer, hogy a cégek közösségi és rekreációs sportlehetőségeket biztosítanak a munkavállalóiknak. A jó közérzet előmozdítását célzó megközelítések bizonyíthatóan nem maradnak hatástalanok. Hiszen a mozgásnak preventív hatása van, számos, főleg az inaktív életforma következtében kialakult betegségek esetében, mint a szív és érrendszeri, mozgásszervi megbetegedések vagy a cukorbetegség esetén.

A munkahelyi egészségfejlesztés magába foglalja mindazokat az információkat, egészségfejlesztési politikákat, gyakorlatokat, amelyek a munkaadó részéről egyértelmű elkötelezettséget jelentenek az egészséges munkakörülmények és munkaerő megteremtésére, ezzel elősegítve a munkavállaló egészségesebb életmód melletti elhatározását. A munkahelyi egészségfejlesztési programok kiváltó oka a munkavállalók betegsége miatt a munkáltatóra nehezedő plusz költségek elkerülése.

Az egészség magába foglalja a fizikai, mentális és társas jólétet egyaránt, amely a mindennapi élet szükséges erőforrása. A fizikailag is aktív, jó közérzetű dolgozók a vállalati célokkal jobban azonosulnak, a rendszeres testmozgás hatására problémamegoldó képességük is javul.

Ne feledjük! Munkavégzés közben az egyoldalú terhelések következtében megmerevedett izmok 10 perces átmozgatása lehetővé teszi a további hatékony munkavégzést.